Detaylı ev temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken 5 önemli yer!

https://antalyaburada.###/images/haberler/detayli-ev-temizligi-yaparken-dikkat-etmeniz-gereken-5-onemli-yer.jpg

Özellikle evin bazı alanları çoğu zaman gözden kaçırılıyor. İşte bu alanları gözden kaçırmamak ve mükemmel bir temizlik yapmak için aşağıda yer alan listeye hemen göz atmaya başlayın.

1. Gardırop Altı ve Arkası
Gardıroplar kuşkusuz evlerdeki en ağır mobilyadır. Bu nedenle çoğunlukla bu mobilyaların alt kısmı ve arka bölümü temizlenmez. Ancak aynı zamanda duvar ile gardırobun arka kısmı arasında inanılmaz oranda toz ve bakteri birikiyor. Bu nedenle evlerde en çok ihmal edilen yerlerin başında bu alanlar geliyor. Mutlaka gardırobu çekmenin bir yolunu bulmalı ve bu alanları da temizlemelisiniz.

2. Çamaşır Makinesi İçi
Çamaşır makinelerinin iç kısmında biriken kirleri sadece bir defa görmeniz bu alanların neden temizlenmesi gerektiğini anlamanız için yeterli olacaktır. İç kısmında yer alan lastik aralarının mutlaka temizlenmesi gerekir. Aynı zamanda filtre bölümünü ve deterjan konan bölümünü de temizlemeyi ihmal etmeyin.

3. Bulaşık Makinesi Filtresi
Bulaşık makinelerinin filtre bölümleri düzenli olarak temizlenmezse zamanla makine içerisinde kötü koku oluşur. İşte bu durumda kötü kokudan kurtulmanız çok zor olacaktır. Bulaşık makinesini kokuya ve bakterilere karşı korumak için filtre bölümünü düzenli olarak temizlemelisiniz.

4. Petekler
Doğalgaz ya da kalorifer peteklerinin iç kısmı tozun en çok biriktiği alanların başında geliyor. Dolayısıyla evinizde detaylı temizlik yaparken bu alanları da temizlemelisiniz. Hangi sıklıkla toz biriktiğine bağlı olarak düzenli olarak temizlemeniz gereken alanların başında geldiğini de belirtelim.

5. Aspiratör
Yağlı buharın sürekli temas etmesi nedeniyle aspiratörler de sıklıkla kirlenen yerler arasında bulunuyor. Mutfakta çok fazla göze çarpmasa da bu alanı da temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Eğer detaylı temizlik konusunda yardım almak isterseniz hemen Armut.### adresine tıklayın. Site üzerinden ve sunulan ev temizliği fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle evdeki detaylı temizliğin çok daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak : https://antalyaburada.###/detayli-ev-temizligi-yaparken-dikkat-etmeniz-gereken-5-onemli-yer/16775/
 
Üst